Skip to content
Home > Karta Twisto – rewolucja od fintechu?

Karta Twisto – rewolucja od fintechu?

Jesteś klientem Mastercard i chcesz poprawić swoje finanse? Kartą Twisto możesz płacić we wszystkich punktach akceptujących karty Mastercard.

Anúncios

Twisto to firma, która pierwotnie oferowała swoim klientom w Polsce możliwość dokonywania zakupów internetowych z opcją odroczonej płatności. Z czasem firma rozszerzyła swoją ofertę o konto powiązane z kartą Mastercard, które pozwala klientom na zarządzanie funkcjami karty. W przeciwieństwie do tradycyjnego rachunku, konto to jest bardziej profilem klienta.

Popularność tego rozwiązania rośnie z uwagi na ograniczenie formalności związanych z uzyskaniem karty z limitem do minimum. Decyzja o przyznaniu limitu jest podejmowana na podstawie kilku prostych informacji takich jak źródło i wysokość dochodów, liczba osób w gospodarstwie domowym oraz deklarowany poziom zobowiązań kredytowych.

Anúncios

Plany taryfowe Twisto

Twisto Start

Karta Twisto umożliwia również korzystne transakcje walutowe. Korzystne przewalutowanie jest dostępne tylko podczas zakupów, ponieważ na Twisto nie można gromadzić środków.Najlepsze kursy walut (nawet do 3% lepsze niż dla osób korzystających z tańszych planów) oferowane są dla posiadaczy planu Space. Dodatkowo, są oni zwolnieni z prowizji w ramach miesięcznego limitu płatności z przewalutowaniem w wysokości 3 000 zł (ponad tę kwotę Twisto nalicza prowizję 3%).

Anúncios

Płatności zagraniczne wykonane przez posiadaczy planu Online są zawsze obciążone prowizją. Darmowy plan oferowany przez Twisto pozwala klientom na korzystanie z mechanizmu odroczonych płatności podczas zakupów w sklepach partnerskich bez dodatkowych kosztów. Klienci mogą rozłożyć zakupy na raty.

Twisto Online

Klienci, którzy wybiorą płatny plan Online, którego miesięczny koszt wynosi 9,99 zł, mogą liczyć na dodatkowe korzyści. W ramach tego planu klienci otrzymują opcję korzystania z karty wirtualnej przy każdej transakcji internetowej. Dodatkowe koszty mogą pojawić się w przypadku opóźnień w spłacie należności. Pierwszego dnia miesiąca Twisto podsumuje wszystkie transakcje klienta z poprzedniego miesiąca i daje czas do 15.

Dnia miesiąca czas na ich uregulowanie. Klienci mogą również spłacić zakupy natychmiast bez czekania na zakończenie okresu bezodsetkowego.Po upływie terminu naliczana jest dodatkowa opłata za przesunięcie rozliczenia należności na kolejny okres. Opłata ta wynosi 4,50 zł za każde niespłacone 100 zł, w odróżnieniu od karty kredytowej, gdzie płacimy odsetki.

Twisto Space

Twisto Space to najobszerniejszy plan oferowany przez Twisto, który kosztuje 19,99 zł miesięcznie. Obejmuje on wszystkie korzyści dostępne w tańszych planach, ale pozwala również na dokonywanie płatności za pomocą fizycznej karty w sklepach stacjonarnych. Plan ten może być zmieniany wiele razy z poziomu aplikacji lub internetowego konta Twisto.

W ofercie Space kartę można dodać do portfela Google pay i Apple pay. Przez wzgląd na ekologię firma planuje do 2024 r. usunąc z oferty opcję fizycznej karty. Użytkownicy planu Space mają dostęp do funkcjonalności Twisto Split, pozwalającej na podzielenie rachunku. Ta opcja jest coraz bardziej popularna w aplikacjach fintech, co usprawnia na przykład rozliczenie z przyjaciółmi za rachunki w restauracji

Aplikacja Twisto – opcja dla posiadaczy wszystkich pakietów

Kontem można zarządzać z poziomu strony internetowej lub za pomocą aplikacji Twisto. Aplikacja umożliwia sprawdzenie poziomu wykorzystania limitu oraz historii transakcji, a także szybkie uregulowanie należności. Menedżer wydatków jest przejrzysty i pozwala na łatwe przypisanie transakcji do odpowiedniej kategorii, a także prezentuje wydatki z ostatnich miesięcy w czytelnych wykresach.

Karta Twisto – opcja dla posiadaczy pakietu Space

Karta Twisto Mastercard działa inaczej niż tradycyjna karta bankowa. Po pierwsze, na rewersie karty znajdują się dane dotyczące karty i jej posiadacza. Po drugie, zamiast imienia i nazwiska właściciela, znajduje się napis, który sami wybieramy przy składaniu wniosku. Do wyboru są dwa kolory karty. Kolejną różnicą jest to, że na karcie nie ma kodu CVC ani paska do podpisu. Kod CVC możesz znaleźć w aplikacji Twisto po podaniu wymaganych informacji. Po czwarte, karta posiada charakterystyczne wcięcie tuż nad dolnym rogiem.

Kuszące oferty i bonusy

Twisto próbuje przyciągnąć klientów różnymi metodami – oferując bonus “na start” dla nowych klientów, innym razem proponują udział w programie poleceń. Okazjonalnie organizują także konkursy poleceń, w których oferują nagrody dla osób polecających oraz poleconych, a także rzeczowe nagrody dla osób, które dokonają najwięcej skutecznych poleceń.

Twisto oferuje dodatkowy bonus dla swoich użytkowników w postaci zwrotu za zakupy dokonane w wybranych sklepach internetowych. Dostępne sklepy to ponad 850 sprzedawców, w tym największe platformy zakupowe jak Allegro, Pyszne.pl, eobuwie.pl czy AlliExpress. Zwrot jest naliczany w formie punktów Twisto, gdzie 1 punkt równa się 1 zł, który można wykorzystać do spłaty zadłużenia.

Klienci sklepów współpracujących z firmą, które umożliwiają płatności Twisto Pay mogą liczyć na szczególnie atrakcyjne warunki dokonywania zakupów. W tych sklepach, na spłatę należności za zakupy użytkownik ma nie 15, a aż 21 dni. Wydłużony termin spłaty obowiązuje również w przypadku rachunków na platformie Moje Usługi.

Twisto to usługa płatnicza, która pozwala użytkownikom na dokonywanie zakupów w wybranych sklepach i rozłożenie płatności na 3 raty, całkowicie bezpłatnie. Funkcja jest dostępna zarówno dla posiadaczy wersji darmowej jak i płatnej. Aby skorzystać z tej opcji, należy wejść do sekcji Zakupy w aplikacji (dostępna tylko z poziomu aplikacji) i przejść do strony sklepu.

Po dokonaniu transakcji, płatność można rozłożyć na raty. Pierwszą ratę należy uregulować do 15 dnia następnego miesiąca. Funkcja Podziel na 3 dotyczy zakupów o wartości co najmniej 200 zł opłaconych kartą Twisto lub Twisto Pay. Twisto zapłaci za Ciebie również rachunki, gdy Ty nie masz takiej możliwości. Używając opcji PayAppka dostawca usługi natychmiast otrzyma pieniądze, a Ty rozliczysz się z Twisto w późniejszym terminie.

Spłata należności

Spłata zadłużenia wobec Twisto jest łatwym procesem. Plusem jest wybór metody spłaty. Każdy rodzaj zadłużenia możesz uregulować przelewem, kartą kredytową lub debetową, przy użyciu kodu Blik lub zgromadzonych punktów Twisto. W trzech ostatnich przypadkach spłata następuje natychmiast, zwalniając część lub całość dostępnego limitu.

Nie przelejesz ani nie wypłacisz pieniędzy. Czy to duży minus?

Posiadacze tradycyjnych kart kredytowych często muszą zmierzyć się z wyższymi opłatami za wypłaty gotówki z bankomatów lub przelewy wychodzące w porównaniu z kontami osobistymi. Użytkownicy Twisto nie mają takiej możliwości, ponieważ po prostu nie mogą ich wykonać. Wypłaty z bankomatów kartą oraz przelewy na rachunek bankowy są niemożliwe.

Deixe um comentário

O seu endereço de e-mail não será publicado. Campos obrigatórios são marcados com *