Skip to content
Home > Konto e-Direct w banku samochodowym Volkswagen Bank

Konto e-Direct w banku samochodowym Volkswagen Bank

Konto e-Direct obsługuje wszystkie podstawowe usługi bankowe. Dowiedz się, dlaczego może to być najlepszy typ do codziennego użytku.

Anúncios

Volkswagen Bank zajmuje się udzielaniem kredytów dla osób planujących w najbliższym czasie zakup samochodu. Natomiast Konto e-Direct jest kontem internetowym, bezpłatnym niezależnie od transakcji i wpływów, przeznaczonym dla klientów indywidualnych w wieku od 18 roku życia.

Użytkownicy tego konta nie ponoszą żadnych kosztów prowadzenia rachunku standardowego, także nie mają jakiegokolwiek oprocentowania. Darmowa jest również obsługa karty płatniczej Visa Electron, wyposażonej w opcję płatności w Internecie oraz opcję przelewów międzybankowych.

Anúncios

Wraz z Kartą Visa Electron możemy wypłacać gotówkę w bankomatach własnych banku oraz innych bankomatach w kraju bezpłatnie, ale tylko powyżej 400 złotych. Sytuacja zmienia się, gdy chcielibyśmy wypłacić mniejszą kwotę, w tedy zapłacimy 1,5 zł. Konto dostosujemy pod swoje oczekiwania wybierając jeden z trzech dostępnych wariantów, opisany wyżej pakiet standardowy, srebrny lub złoty.

Anúncios

Podstawowy pakiet ubezpieczeń

Wraz z pakietem standardowym pierwsze 250 przelewów jest bezpłatnych, podobnie jak ubezpieczenie w ofercie standardowej. Przedmiotem ubezpieczenia jest nieuprawnione rozporządzanie środkami płatniczymi Ubezpieczonego zdeponowanymi na koncie, do którego wydano kartę.

Ubezpieczyciel odpowiada za szkody powstałe wskutek niepożądanego zdarzenia zaistniałego w okresie ochrony ubezpieczeniowej. Oprocentowanie transakcji zawartych w innej walucie niż złotówki lub euro wynosi 5% podczas płatności wykonanych kartą Visa w pakiecie standardowym.

Rachunek srebrny – co oferuje?

Rachunek ten łączy się z wysokim limitem kredytowym, z niższym oprocentowaniem oraz rozszerzonym pakietem ubezpieczeń, a także przypisaną do tego rodzaju konta, kartą Visa Classic, której koszt wynosi 10 złotych miesięcznie.   Pakiet srebrny oferuje swoim użytkownikom bezpłatne przelewy internetowe i realizację płatności internetowych.

Ponadto dostajemy też ubezpieczenie, które obejmuje zaistnienie przypadków takich jak: nieupoważnione użycie karty płatniczej, koszty udzielenia natychmiastowej pomocy „Hestia Car Assistance”, nieszczęśliwe wypadki związane z ruchem pojazdów mechanicznych, oraz koszty leczenia, transportu i ratownictwa.

Rachunek złoty, czyli prestiżowy rodzaj rachunku z wieloma korzyściami

Jest pakietem dostępnym dla klientów po 3 miesiącach posiadania e-Direct, z wyjątkowo niskim oprocentowaniem limitu kredytowego. Za prowadzenie konta z tym rachunkiem, będziemy musieli zapłacić miesięcznie 9 złotych. Jednak w pakiecie otrzymamy bezpłatne wydanie, wznowienie i obsługę karty Visa Gold, z którą wszelkie wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i Europie są darmowe!

Zerowe koszty poniesiemy również za przewalutowania transakcji zagranicznych na całym świecie oraz za dostęp do szerokiego pakietu ubezpieczenia. Tu sprawa wygląda podobnie jak ze standardowym pakietem ubezpieczeń, jednak dodatkowo dostajemy ubezpieczenie na wypadek utraty rzeczy osobistych, gdzie przedmiotem ubezpieczenia są przedmioty codziennego użytku, będące własnością bądź znajdujące się w posiadaniu Ubezpieczonego.

Kolejnym ubezpieczeniem, które dostajemy razem z Kontem e-Direct w Rachunku złotym jest Assistance medyczny. Zakres ochrony obejmuje przypadek nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku mającego miejsce na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, na skutek, którego Ubezpieczony doznał uszkodzenia ciała lub zdrowia. Ponadto ubezpieczenie pokryje również koszty pobytu osoby wezwanej do towarzyszenia, bagażu i kosztów opóźnienia lotu.

Token – czy to dobre zabezpieczenie transakcji?

Gwarancją bezpieczeństwa swojej karty płatniczej i transakcji jest token, czyli pojęcie, które możemy kojarzyć głównie z kryptowalutami. Token jest niczym innym jak generatorem jednorazowych kodów dostępu do potwierdzania transakcji w serwisach internetowych.

Cashback – co to takiego?

Wraz z założeniem konta w którymkolwiek z wymienionych powyżej rodzajów rachunków, dostajemy możliwość korzystania z usługi Cashback, która pozwala użytkownikowi kart płatniczej na wypłatę dowolnej kwoty jakiej potrzebujemy na dany moment. Warto pamiętać, aby o potrzebie skorzystania z tej usługi poinformować kasjera, ponieważ będziemy musieli powiedzieć mu dokładną ilość pieniędzy jaką chcielibyśmy wypłacić z konta.

Co najważniejsze, kwotę możemy podać nawet z dokładnością do groszy, dzięki czemu nie musimy wypłacać pełnych dziesiątek lub nawet setek. Dalsza transakcja niczym nie różni się od standardowej, chociaż w niektórych sklepach może być wymagane podpisanie wydruku potwierdzającego wypłatę.

Konto e-Direct – dla kogo?

Konto e-Direct w Volkswagen Bank powinno zadowolić niezależnych klientów, którzy szukają naprawdę taniego i prostego w obsłudze rachunku. Sprawdzi się więc zarówno dla młodych użytkowników, ale również dla tych bardziej doświadczonych w bankowości.  Dodatkowym atutem są rozszerzone pakiety ubezpieczeń przypisane do karty płatniczej, które zapewniają staranną ochronę jej użytkownikowi.

Konto e-Direct – podsumowanie korzyści

Volkswagen Bank jest nowoczesnym bankiem, opierającym się na usługach internetowych. Jednak dopiero niedawno w ofercie pojawiła się możliwość korzystania z aplikacji mobilnej banku. Taka opcja zacznie ułatwiła użytkownikom konta e-Direct sterowanie swoimi środkami i monitorowanie swojego rachunku. Posiadacze konta e-Direct mają całodobowy dostęp do własnych pieniędzy, bez dodatkowych opłat.

Bank przede wszystkim nie nakłada kosztów za prowadzenie i otwarcie ROR-u, umożliwia darmowe przelewy internetowe oraz wydaje bezpłatnie kartę płatniczą VISA. Ogromnym plusem Banku Volkswagen jest zdecydowanie klarowność i funkcjonalność ich strony internetowej, gdyż znajdziemy tam wszystkie potrzebne informacje w bardzo prosty i szybki sposób. Warto wspomnieć, że Bank nie nalicza prowizji za transakcje realizowane w euro w strefie EOG.

Przewalutowanie następuje dopiero po kursie Visy. Niestety trzeba pamiętać, że zmiana PIN-u karty w Volkswagen Bank nie jest możliwa. W przypadku, kiedy nie pamiętamy PIN-u albo go zgubiliśmy zgodnie z FAQ banku musimy wygenerować nowy PIN, co zgodnie z tabelą opłat i prowizji kosztuje 20 zł. Dlatego lepiej przemyśleć wybór PIN-u do karty płatniczej Visa, jeśli nie chcemy narazić się na dodatkowe koszty.

Deixe um comentário

O seu endereço de e-mail não será publicado. Campos obrigatórios são marcados com *