Skip to content
Home > Alior Bank – Konto Internetowe

Alior Bank – Konto Internetowe

Posiadacze tego konta Internetowe będą mogli korzystać z wielu nowoczesnych metod płatności, prowadzić konto oszczędnościowe w Koncie Mega.

Anúncios

Konto Internetowe w Alior Bank to prosty w obsłudze rachunek bankowy z przejrzystymi opłatami. Posiadacze tego konta otrzymują dostęp nie tylko do funkcjonalnej bankowości online, ale mogą również korzystać z dodatkowych udogodnień, taki jak Konto Mega Oszczędnościowe czy z Kantoru Walutowego.

Konto Internetowe Alior Bank to jeden z najpopularniejszych rachunków znajdujących się w ofercie banku. Prowadzenie konta jest darmowe bezwarunkowo. Opłat za kartę również można uniknąć. Wystarczy, że za jej pomocą zrealizujesz płatności w wysokości 300 zł w ciągu miesiąca. W przypadku osób, które nie ukończyły jeszcze 18 roku życia, karta jest bezpłatna bez konieczności spełniania dodatkowych warunków.

Anúncios

Konto Internetowe jest promowane przez Alior Bank jako rachunek darmowy z dodatkowymi korzyściami. Jest to opcja dająca klientom możliwość zarządzania swoimi rachunkami oraz korzystanie z dodatkowych ofert banku. Korzystając z Alior Online, masz również możliwość sprawdzenia rachunku brokerskiego oraz bieżących wycen jednostek funduszy inwestycyjnych, które posiadasz.

Anúncios

W aplikacji Alior Mobile możesz wykonywać przelewy, a także korzystać z funkcji dodatkowych, takich jak opłacanie autostrad czy kupowanie biletów komunikacji miejskiej. Otrzymujesz też możliwość korzystania z alertów BIK. Możesz włączyć komunikaty o transakcjach wykonywanych kartą, korzystając z powiadomień PUSH, które wyświetlane będą na ekranie Twojego telefonu.

Jeszcze przed zalogowaniem się do aplikacji możesz sprawdzić saldo swojego konta, a także przejrzeć ostatnie operacje. W przypadku płatności mobilnych korzystać możesz z Blika i płacić zbliżeniowo telefonem za pomocą Google Pay czy Apple Pay. Dostępna jest także opcja płatności za pomocą smartwatcha, korzystając z Garmin Pay, Xiaomi Pay, Fitbit Pay czy Swatch Pay.

Konto Internetowe w Alior Bank – dla kogo?

Konto internetowe w Alior Bank jest dla każdego. Można je założyć nawet dla dziecka już od pierwszych dni życia. Warto pamiętać, że aby założyć konto dla dziecka, konieczna będzie wizyta w oddziale Alior Bank. Jednak dziecko nie musi być obecne przy otwieraniu rachunku. Konto Internetowe w Alior Bank będzie idealne dla osób, które oczekują prostych warunków i przejrzystej tabeli opłat.

Właściciele tego rachunku będą mogli korzystać z wielu nowoczesnych form płatności, prowadzić rachunek oszczędnościowy na Koncie Mega Oszczędnościowym oraz wymieniać waluty w Kantorze Walutowym. Zaletą jest również niska opłata za przelewy natychmiastowe oraz darmowe wypłaty z bankomatów Euronet przy wypłacaniu większych kwot (powyżej 100 zł). Konto Internetowe w Alior Bank będzie także idealną opcją dla osób, które często podróżują poza granice Polski, a także dla osób wykonujących przelewy SEPA.

Jak założyć Konto Internetowe w Alior Bank?

Konto w Alior Bank założyć można przez internet. Wystarczy wypełnić odpowiedni wniosek znajdujący się na stronie internetowej banku. Po wpisaniu wymaganych danych osobowych oraz danych kontaktowych należy wybrać sposób potwierdzenia tożsamości. Może to być przelew weryfikacyjny, który należy wykonać z innego banku lub też umówić się na wizytę kuriera. Konto Internetowe możesz też założyć przez Alior Online, jeżeli już jesteś klientem banku.

W przypadku otwierania konta dla nastolatka (w wieku 13-18 lat) konieczna będzie wizyta w oddziale Alior Bank oraz okazanie dokumentów dziecka. Czyli dowodu osobistego, paszportu lub też aktualnej legitymacji szkolnej. Dzieci przed ukończeniem 13 roku życia nie muszą być obecne przy procesie zakładania konta, ponieważ wszelkie dokumenty podpisuje za nie opiekun prawny.

Konto Internetowe otworzyć można także podczas rozmowy wideo z konsultantem. Konsultanci Alior Bank dostępni są codziennie w godzinach 8:00 – 22:00. Wystarczy przygotować dowód osobisty i poczekać na połączenie z konsultantem, a następnie odpowiedzieć na kilka pytań. Konto założyć można także w standardowy sposób. Wystarczy udać się do placówki Alior Bank razem z dokumentem tożsamości i tam otworzyć rachunek.

Konto Internetowe – aktualne promocje

Alior Bank ma w swojej ofercie aktualnie Market Nagród. Jest to promocja, dzięki której zaproszeni klienci mają możliwość zdobycia przypisanych do nich indywidualnych nagród. Nagrody te mogą wykorzystać u wybranych partnerów akcji. Jeżeli jesteś klientem banku i masz Konto Internetowe,

to sprawdź, czy nie przegapiłeś wiadomości z zaproszeniem od banku. Możesz stracić voucher o wartości nawet 70 zł. Pamiętaj, że warunki promocji oraz wysokość nagród dobierane są indywidualnie do każdego klienta. Wszystkie szczegóły znajdziesz w wysłanym przez bank zaproszeniu.

Produkty oraz usługi towarzyszące

Właściciele Konta Internetowego w Alior Bank mają możliwość korzystania z wielu dodatkowych usług i produktów. Jest to między innymi możliwość lokowania swoich oszczędności. Bank udostępnia lokaty terminowe z atrakcyjnym oprocentowaniem oraz minimalną wpłatą od 1000 zł lub też lokaty walutowe, gdzie minimalna kwota to 200 dolarów lub 200 euro.

Lokatę można założyć na kilka z dostępnych okresów. Drugą opcją ulokowania swoich oszczędności jest konto oszczędnościowe, którego warunki można znaleźć na stronie internetowej banku. W Alior Banku dla osób, które ukończyły 22 rok życia i które posiadają rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy przygotowany został limit odnawialny. Wysokość tego limitu to nawet 100 000 zł rocznie. Oprocentowanie jest ustalane indywidualnie dla każdego klienta.

Klienci banku mogą liczyć również na program rekomendacyjny. Osoby, które biorą udział w programie poleceń usług oraz produktów oferowanych przez Alior Bank mogą liczyć na ciekawe bonusy. Premię otrzymuje nie tylko osoba polecająca, ale również osoba, która otworzyła nowy rachunek. W przypadku osoby otwierającej nowy rachunek konieczne jest spełnienie dodatkowych warunków (sprawdź w regulaminie). Co ważne, program ten nie ma żadnych ograniczeń.

Oznacza to, że klient ma możliwość wygenerowania sporego przychodu z samych poleceń. Bank oferuje także dostęp do aplikacji mobilnej, dzięki której masz stały wgląd do swojego rachunku oraz dodatkowych produktów w smartfonie, z każdego miejsca na świecie. Będąc klientem Alior Banku możesz korzystać też z konta walutowego. Konto dostępne jest w jednej z 4 walut EUR, GBP, USD, a także CHF.

Konto Internetowe idealnie sprawdzi się dla osób, które większość czynności wykonują przez internet oraz wolą transakcje bezgotówkowe od płacenia gotówką. Prowadzenie konta jest za 0 zł, a płatność za kartę również może być zniesiona przy przestrzeganiu prostych zasad określonych w regulaminie. W samej ofercie nie ma zbyt wiele „haczyków”, na które można się złapać. Warto mieć na uwadze, że jeżeli jesteś już klientem Alior Bank, to zmiana aktualnego rachunku na Konto Internetowe może być kosztowna.

Aktualnie za operację taką trzeba zapłacić 150 zł. Zdecydowanie korzystniejsze w takim przypadku jest zamknięcie starego numeru rachunku i następnie otworzenie nowego. To o czym jeszcze warto pamiętać, to opłata za kartę, która pobierana jest niezależnie od jej statusu. Nawet jeżeli karta jest oznaczona jako „do aktywacji” czy „zablokowana”, zgodnie z regulaminem opłata za nią będzie pobrana. Najlepiej jest wtedy wypowiedzieć umowę na korzystanie z nieużywanej karty.

Deixe um comentário

O seu endereço de e-mail não será publicado. Campos obrigatórios são marcados com *