Skip to content
Home > Najlepsze konto dla przedsiębiorców – Konto Otwarte na Biznes

Najlepsze konto dla przedsiębiorców – Konto Otwarte na Biznes

Konto Otwarte na Biznes oferuje pomoc księgową i gromadzi wszystkie ważne informacje i dokumenty w jednym miejscu. Wymeldować się.

Anúncios

Konto Otwarte na Biznes z nowej ofert Banku BNP Paribas, jest najkorzystniejszym rozwiązaniem dla firm o stabilnych finansach i nie tylko! Każdy użytkownik konta firmowego może się zdecydować na mniej lub bardziej zaawansowaną bankowość. Oferta posiada również różne formy finansowania swojej działalności, ale istotnym ułatwieniem jest zdecydowanie możliwość prowadzenia bankowości przez internet.

Bankowość internetowa – jak to działa?

Z pomocą dla mniej zaawansowanych w cyfryzacji przychodzi program GOonline, czyli system transakcyjny, który polecany jest szczególnie dla przedsiębiorców z mniejszymi, dopiero rozwijającymi się firmami. Umożliwia on proste prowadzenie swojego konta oraz pozwala na wygodne wykonanie podstawowych operacji bankowych. Z bankowością internetową przelewy wszelkiego rodzaju nie są już takie straszne jak wcześniej!

Anúncios

Wygodną opcją jest również możliwość ustawienia limitów transakcji, przełączanie funkcjonalności zbliżeniowej oraz zmienienie kodu PIN do karty płatniczej. Ponadto program GOonline oferuje system finansowo-księgowy, który wspiera nas w zautomatyzowaniu swojej księgowości i daje możliwość szybkiego rozliczenia rachunku.

Anúncios

GOonline Biznes – czym się różni od programu GOonline?

Goonline Biznes umożliwia zarządzanie finansami z dowolnego miejsca, o dowolnym czasie, jest systemem z identycznymi funkcjami co pakiet GOonline i dodatkowo posiada wiele rozszerzeń. Jest to opcja jeszcze korzystniejsza dla przedsiębiorców, gdyż zawiera pakiet narzędzi wspomagających prowadzenie biznesu. GOonline Biznes to gwarancja dostępu do zawsze aktualnych danych i usług bankowych.

Ponadto aplikacja zbiera wszystkie ważne rachunki i informacje z twojego konta w jednym miejscu, co czyni ją bardzo kompatybilną i wygodną w użytkowaniu. Sam program jest przejrzysty, więc korzystanie z tej opcji nie jest żadnym problemem nawet dla osób nowych w bankowości internetowej.

Wraz z pakietem GOonline Biznes każdy użytkownik zyskuje 7 przydatnych modułów, które pomogą nam rozliczyć rachunki, przejrzeć kredyty, wnioski i dyspozycje, ale również wspomogą cię z obsługą zleceń – a to wszystko w jednej aplikacji! Program daje też możliwość wygenerowania raportów z inkas importowych i eksportowych lub identyfikacji płatności masowych.

GOonline Księgowość

Klienci Banku BNP Paribas posiadają również możliwość dostępu do strony GOonline Księgowość. Jest to następny program z pakiety GOonline, jednak potrzebuje on osobnej rejestracji i nie jest już powiązany z bankowością internetową. Każdy użytkownik wirtualnej księgowości ma możliwość skorzystania z

systemu do fakturowania, wsparcia spraw księgowych i obliczania podatków samemu lub z pomocą specjalisty. Ogromnym plusem takiego rozwiązania jest kompatybilność i przejrzystość platformy, a wszystkie podane wyżej funkcje możesz wykonać o każdej porze dnia i nocy, nawet z domu.

Oferty oszczędnościowe dla użytkowników Konta Otwartego na Biznes

Przedsiębiorcy, którzy dysponują nadwyżką na rachunku bieżącym firmy mogą skorzystać z opcji otworzenia pomocniczego rachunku lokacyjnego lub zdecydować się na firmowy depozyt. Do wyboru mają lokatę w złotówkach, lokatę walutową w dolarach oraz automatyczną Lokatę Overnight,

jest to lokata oferowana osobom posiadającym zdolność prawną i osobom fizycznym które prowadzą działalność zarobkową na własny rachunek, w tym przedsiębiorcom. Dzięki tej lokacie mamy pełny dostęp do zgromadzonych pieniędzy w ciągu dnia i wygodą opcje zarządzania swoimi środkami.

Potrzebujesz terminala? Niczym się nie martw!

Jeśli tylko prowadzisz sprzedaż detaliczną, Bank BNP Paribas wspomoże cię z zakupem terminala płatniczego. Masz do wyboru trzy typy takowego urządzenia, może to być terminal stacjonarny, przenośny a nawet terminal w telefonie za pośrednictwem aplikacji Elavon SoftPos. Pamiętaj! Im dłuższy okres umowy, tym niższa opłata.

Kredyty w Koncie Otwartym na Biznes

Kredyty dla użytkowników tego konta są dostępne dla każdego, niezależnie czy masz już dobrze rozwiniętą firmę czy jesteś młodym przedsiębiorcą. Bank BNP Paribas oferuje 7 rodzajów kredytów, poczynając na kredycie obrotowym, gotówkowym i inwestycyjnym, poprzez kredyt z gwarancją de minimis BGK,

kończąc aż na kredycie dla osób ubiegających się o dotacje z funduszy unijnych – każdy znajdzie kredyt, który sprosta jego oczekiwaniom! Planujesz zakup samochodu? Możesz również sięgnąć po kredyt samochodowy, który pomoże ci osiągnąć swój cel zakupu wymarzonego auta.

Mastercard Business

Jest to typ karty płatniczej, którą mamy możliwość wyrobić w związku z otwarciem swojego Rachunku Otwartego. Karta zostanie wam wydana za darmo. Mastercard Business obsługuje funkcje takie jak między innymi płatności zbliżeniowe, internetowe i usługę 3D Secure, która daje nam dodatkowo darmowe zabezpieczenie płatności kartą w sieci.

W zależności od wielkości wpływów opłata za kartę maleje, takim sposobem za wpływy powyżej 100 tysięcy złotych miesięcznie, karta będzie nas kosztować 0 złotych. Jednak miesięcznej zapłaty za kartę unikniemy również wykonując transakcje bezgotówkowe na minimum 700 zł.

Wypłaty i wpłaty z bankomatów w oddziałach banku wykonamy za 0 złotych, niestety w pozostałych bankomatach, nie tylko na terenie kraju, musimy liczyć się z 1,5% oprocentowaniem. Wysokość opłat, jakie poniesiemy za prowadzenie konta i obsługę karty zależy od naszych miesięcznych wpływów. Ten aspekt decyduje także o wysokości prowizji za przelewy zagraniczne SWIFT oraz o liczbie bezpłatnych przelewów.

Faktoring – na czym polega i jak działa?

Działanie faktoringu polega na zamianie wierzytelności na gotówkę udziały lub akcje w kapitale zakładowym. Faktoring jest alternatywą powszechnie popularnego kredytu. Zapewnia on natychmiastowy dostęp do środków i skraca cykl obrotu gotówką w twojej działalności. Taka opcja kredytu jest bezpieczna, gdyż opiera się na wystawionych fakturach.

Istnieje wiele rodzajów faktoringów, dlatego każdy może dobrać taki, który sprosta waszym oczekiwaniom. Przedsiębiorstwo wystawiające regularnie faktury może zyskać wiele korzyści ze stosowania faktoringu. Umowa faktoringowa jest zdecydowanie szybsza niż ubieganie się o kredyt, co bardzo przydaje się w nagłych sytuacjach i problemach.

Cały proces jest transakcją trójstronną, gdzie przedsiębiorca ustala z odbiorcą termin płatności. Jeśli w tym czasie przytrafi się moment, w którym będziemy zmuszeni opłacić np. Wynagrodzenie, w tedy przedsiębiorca przesyła elektroniczne zestawienie faktur do Faktora, który wypłaca klientowi zaliczkę.

MamBonus – co oferuje?

MamBonus to niezwykle użyteczny program, który dostajemy wraz z założeniem Konta Otwartego na Biznes, ale również Konta Otwartego na Ciebie. Umożliwia on klientom banku BNP Paribas do korzystania z kodów rabatowych i zniżek na stronach internetowych kin, drogerii, sklepów odzieżowych i wielu innych. Dodatkowo klienci korzystający z kart kredytowych za każdą transakcję bezgotówkową otrzymują punkty lojalnościowe, które mogą  wymienić na nagrody rzeczowe.

Konto Otwarte na Biznes – korzyści z posiadania

Taki rodzaj rachunku cechuje się atrakcyjnością opłat, użytecznością, przejrzystością i prostotą użytkowania. Nadaje się idealnie dla młodych i bardziej doświadczonych przedsiębiorców, ponieważ oferuje proste jak i te bardziej zaawansowane usługi bankowe. Ponadto do konta dołączona jest możliwość korzystania z wszystkich trzech rodzajów aplikacji GOonline, która pomaga nam zacząć swoją historię w bankowości online nie wychodząc z domu.

Konto Otwarte na Biznes oferuje też pomoc w księgowości i zbiera wszystkie ważne informacje i dokumenty w jednym miejscu. Do rachunku otrzymujemy również wiele bonusów które umilą nam nudną codzienność i pozwolą na przykład, na tanie wyjście do kina ze znajomymi, po skończonej pracy.

Deixe um comentário

O seu endereço de e-mail não será publicado. Campos obrigatórios são marcados com *