Skip to content
Home > Konto Otwarte na ciebie: Innowacje w BNP Paribas

Konto Otwarte na ciebie: Innowacje w BNP Paribas

Innowacyjne rozwiązanie dla początkujących w bankowości od banku BNP Paribas - Konto Otwarte na Ciebie. Dowiedz się, jakie korzyści może Ci przynieść.

Anúncios

Co się stało z poprzednimi rachunkami w BNP Paribas?

Konto Otwarte na ciebie jest to ogólna nazwa dwóch kont, które możemy założyć w związku z współpracą z BNP Paribas, dzięki nowej ofercie z 8 kwietnia 2019 roku, kiedy to bank postanowił odświeżyć swój pakiet o nowe rodzaje rachunków. W taki sposób dotychczasowe rachunki zostały zastąpione przez dwie oferty:

Konto Otwarte na Ciebie – dla użytkowników indywidualnych, oraz Konto Otwarte na Biznes – dla przedsiębiorców.  Ważną opcją dla doświadczonych użytkowników jest możliwość przekształcenia starego konta w nowe. Rachunek osobisty stworzyć może każda osoba po ukończeniu 18 roku życia, jest to rachunek idealnie nadający się na pierwsze konto bankowe,

Anúncios

gdyż oferuje wiele ciekawych rozwiązań dla każdego. Jak dostosować konto do swoich oczekiwań? Konto powinniśmy dostosować do swoich potrzeb, poprzez dobranie idealnej dla siebie karty płatniczej. Bank BNP Paribas daje możliwość założenia trzech różnych kart płatniczych, które opisane  są poniżej.

Anúncios

Karta Otwarta na Dziś – dla kogo jest najlepsza?

Ten rodzaj karty jest idealny dla tych którzy celują w ekonomiczne rozwiązania, codzienną prostotę, ale w szczególności opłaca się ona tak zwanym młodym dorosłym, czyli osobą do 26 roku życia, gdyż dla tych użytkowników opłata za kartę wynosi 0 złotych. Nieco starsi klienci muszą płacić miesięcznie 5 złotych, jednak i tego da się uniknąć. Podczas płatności za granicą musimy się niestety liczyć z 5% przewalutowaniem za transakcję.

Natomiast wypłata środków z bankomatów Planet Cash i własnych jest darmowa, jednak przy wypłacie z innych bankomatów poniesiemy koszt 5 złotych – Ta opłata nie dotyczy użytkowników w wieku mniejszym niż 26 lat. Posiadanie Katy Otwartej na Dziś daje też możliwość korzystania z atrakcyjnych rabatów w aplikacji MamBONUS, które wykorzystamy między innymi w miejscach takich jak kina, drogerie lub sklepy odzieżowe.

Jak uniknąć miesięcznej opłaty za Kartę Otwartą na Dziś?

Warunki są proste. Wystarczy, że w poprzednim miesiącu wykonasz co najmniej trzy transakcje bezgotówkowe kartą, bądź aplikacjami płatniczymi, takimi jak Google Pay lub Apple Pay. Natomiast od tego roku wymagane będzie również, abyś zalogował się chociaż raz w bankowości elektronicznej i wyraził zgodę na informacje marketingowe i handlowe. Nic trudnego!

Karta Otwarta na eŚwiat – co oferuje?

Jest to karta idealna dla osób posługujących się internetem w wielu dziedzinach swojego życia i dla tych, którzy cenią bezpieczeństwo. Daje ona ochronę i większy komfort użytkowania. Założenie konta jest bardzo proste i wygodne dzięki programowi GOmobile. Wypłata i wpłata pieniędzy z bankomatów na terenie banku jest równie wygodna, ponieważ nie poniesiemy za nie żadnych kosztów.

Jednym z najprzydatniejszych programów w ramach założenia Karty Otwartej na eŚwiat jest bezpłatna opcja „CYBER Pomoc” – czyli ubezpieczenie na wypadek cyberprzestępstw. Program wspiera cię pomocą prawną w wypadkach takich jak: konflikt ze sklepami on-line, kradzież środków pieniężnych z karty, utrata danych z twoich urządzeń elektronicznych oraz kradzież tożsamości.

Co czyni tę kartę niezwykle użyteczną podczas nawet codziennych czynności. Miesięczna opłata za Kartę Otwartą na eŚwiat wynosi 6 złotych, można ją jednak obniżyć o 2 złote wykonując ten sam krok jak w przypadku Karty Otwartej na Dziś. Podobnie sprawa wygląda przy zagranicznych płatnościach, gdyż i w tym przypadku przewalutowanie wynosi 5%.

Karta walutowa Otwarta na Świat – Jakie korzyści?

Ogromnymi atutami tej karty są zerowe konsekwencje finansowe w związku z przewalutowaniem podczas zagranicznych transakcji w dostępnych 160 walutach, po bardzo atrakcyjnych kursach wymiany. Jest to świetna opcja dla osób kochających podróżować i zwiedzać nowe zakamarki świata bez obawy o dodatkowe koszty płacenia obcą walutą.

Dodatkowo możesz bezpłatnie wypłacić swoje pieniądze we wszystkich bankomatach BNP Paribas, w Polsce i na całym świecie, co tylko świadczy o wygodzie jej użytkowania. Do oferty dołączany jest również pakiet ubezpieczenia „Rezygnacja z Podróży”, który może się przydać w wielu nieplanowanych sytuacjach, w których zmuszeni będziemy odwołać nasz wyjazd w kwocie do 40 tysięcy złotych za osobę.

Przedmiotem ubezpieczenia są koszty odwołania zarezerwowanej Podróży poniesione przez klienta przed rozpoczęciem swojej podróży. Bank sporządził rozbudowaną listę możliwych przypadków, które są w stanie pokrzyżować nam plany, jest to między innymi nagła choroba lub wypadek, ale również mniej oczekiwane wydarzenia, które mogą stać się przyczyną naszego nieszczęścia i podstawą do ubiegania się o ubezpieczenie.

Miesięczny koszt posiadania Karty Otwartej na Świat wynosi 10 złotych jednak warto wziąć pod uwagę ułatwienia, które daje nam jej posiadanie. W przypadku karty walutowej możliwe jest obniżenie kosztów poprzez zalogowanie się w bankowości elektronicznej i wyrażenie zgody na informacje marketingowe i handlowe, w tedy kwota zmaleje do 8 złotych miesięcznie. Warto zauważyć, że tak jak w Karcie Otwartej na eŚwiat, opłata za wypłacenie środków z konta jest darmowa. Podobnie jest z wpłatami na terenie banku – w tym przypadku również nie poniesiemy żadnych kosztów.

Cashback – modna usługa bankowa, czym tak naprawdę jest i jak działa?

Tłumacząc z języka angielskiego jest to po prostu zwrot pieniędzy za zakupy, jednak taką usługę nazywamy Moneyback, istotne jest, aby nie mylić tych dwóch pojęć, ponieważ pomyłki mogą prowadzić do wielu nieporozumień. Mimo, że żyjemy w erze cyfryzacji to dalej w wielu miejscach nie zapłacimy kartą. Bywa to uciążliwe, gdyż coraz rzadziej mamy przy sobie gotówkę. Jednak istnieje rozwiązanie, które pozwoli nam nie rezygnować z zakupu tylko przez fakt braku gotówki.

Z pomocą przychodzi Cashback, który pozwala użytkownikowi kart płatniczej na wypłatę gotówki. Warto pamiętać, aby o zaistniałej sytuacji poinformować kasjera, ponieważ będziemy musieli powiedzieć mu dokładną kwotę jaką chcielibyśmy wypłacić z konta. Co najważniejsze, kwotę możemy podać nawet z dokładnością do groszy,

dzięki czemu nie musimy wypłacać pełnych dziesiątek lub nawet setek. Dalsza transakcja niczym nie różni się od standardowej, chociaż w niektórych sklepach może być wymagane podpisanie wydruku potwierdzającego wypłatę. W banku BNP Paribas, Cashback znajdziemy pod nazwą „Płać kartą i wypłacaj”, ta usługa działa dla wszystkich kart płatniczych opisanych powyżej.

Konto Otwarte na Ciebie – inne korzyści

Dla każdej z kart przysługuje wygodna opcja przelewów które ostatnimi czasy coraz częściej nam się przydają. Przelewy takie jak zwykły przelew internetowy, zlecenia stałe, polecenia zapłaty, koszty przelewu SEPA, przelewy Blik, otrzymamy zupełnie bez żadnych kosztów. Natomiast za inne formy przelewów będziemy musieli zapłacić drobną kwotę do maksymalnie 12 złotych. Warto wspomnieć, że przelewy zagraniczne SWIFT posiadają 0,2% oprocentowanie.

Większość opłat wpisuje się raczej w rynkowe standardy i tylko niektóre usługi są dodatkowo płatne. Nowa oferta banku BNP Paribas daje nam nowatorską możliwość dopasowania karty płatniczej pod swoje cele i oczekiwania. Dzięki ulgą dla osób do wieku 26 roku życia, prowadzenie Konta Otwartego na Ciebie jest idealnym sposobem na poznanie życia w bankowości i założeniem swojego pierwszego konta.

Deixe um comentário

O seu endereço de e-mail não será publicado. Campos obrigatórios são marcados com *