Skip to content
Home > Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku

Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku

Santander Consumer Bank oferuje konto, które możemy uznać za jedno z najwygodniejszych w codziennym użytkowaniu. Przyjdź i dowiedz się więcej!

Anúncios

Czym jest Rachunek Oszczędnościowy?

Rachunek oszczędnościowy to jedna z najpopularniejszych form oszczędzania w Polsce, alternatywa dla lokat terminowych. Główną korzyścią tego produktu jest elastyczność – umowa rachunku zawierana jest na czas nieokreślony, a wpłaty na rachunek i wypłaty z rachunku można dokonywać w dowolnym momencie, bez utraty odsetek.

To idealna opcja dla osób szukających dobrze procentowanego kompatybilnego i prostego w użyciu konta. Założenie rachunku oszczędnościowego w Santander Consumer Banku nie wymaga konieczności zakładania ROR oraz nie ma potrzeby posiadania regularnych wpływów.

Anúncios

Zaletami Konta oszczędnościowego są zdecydowanie darmowe, nielimitowane i proste w obsłudze przelewy na powiązany rachunek w innym banku. Idealną opcją dla osób pracujących z online jest możliwość otwarcia rachunku zdalnie, z wykorzystaniem przelewu weryfikacyjnego, bez konieczności wychodzenia z domu. Ponadto za samo otwarcie rachunku, nie poniesiemy żadnych kosztów, a oprocentowanie dla nowych środków wynosi 7,50% do kwoty 200 000 zł!

Anúncios

Santander Consumer Bank

Jest to niemiecka instytucja kredytowa działająca w formie prawnej korporacji. Grupa Santander jest jednym z największych banków na świecie z ponad 133 milionami klientów w ponad 40 różnych krajach. Ich działalność opiera się na trzech filarach takich jak bankowość detaliczna, finansowanie pojazdów i finansowanie konsumentów. Santander jest członkiem Funduszu Gwarancji Depozytów Bundesverband deutscher Banken, czyli stowarzyszenia banków prywatnych, co czyni tę firmę wiarygodną i bezpieczną.

Konto Oszczędnościowe

To rachunek szczególnie opłacalny, między innymi dlatego, że nie wymaga żadnych dodatkowych warunków takich jak: założenie konta osobistego, regularnych wpływów, ale również brak wymogu wykonywania jakichkolwiek transakcji. Środki na Rachunek wpłacasz wyłącznie z Twojego konta prowadzonego w innym banku.

Oprocentowanie rachunku znajduje się w czołówce oszczędnościowych propozycji w promocji na nowe środki, więc środki możesz wypłacić w każdej chwili bez utraty odsetek – te zostaną naliczone dopiero do dnia poprzedzającego dzień wypłaty. Do 30 stycznia 2023 roku poza ofertą na nowe środki, oprocentowanie wynosi 7% do 50 tys. złotych włącznie, 6,5% dla nadwyżki ponad 50 tys.

złotych do 200 tys. złotych włącznie, 6% dla nadwyżki ponad 200 tys. złotych. Warto wspomnieć, że wszystkie podstawowe operacje bankowe takie jak opłata za otwarcie konta, miesięczna opłata za jego prowadzenie oraz nielimitowane przelewy internetowe są darmowe!

Pamiętaj, że aby założyć Rachunek Oszczędnościowy, będziesz musiał potwierdzić swoją tożsamość poprzez kosztujący 1 zł, przelew weryfikacyjny wysłany z konta w innym banku. Ponadto, to ty musisz być właścicielem konta, z którego zlecasz ten przelew, więc wszystkie dane powinny być identyczne jak te podane we wniosku potrzebnym do założenia Rachunku.

Stawka 7,5% dla nowych środków

Nowe środki to nadwyżka ponad saldo w Rachunku Oszczędnościowym oraz w lokatach, które znajdują się w banku Santander. Warto wspomnieć, że wysokość nowych środków weryfikowana jest codziennie i wpływa na nią między innymi wartość środków zdeponowanych na lokatach.

Zatem jeżeli w okresie trwania promocji upłynie termin jej zapadalności, to nie zostanie ona odnowiona, a środki przelane na zewnętrzne konto lub wypłacone, zostaną odjęte od nowych środków. Natomiast jeśli terminy Twoich lokat upływają, a ty chcesz wpłacić środki na następną lokatę, to kwota na nowej lokacie nie obniżą wartości weryfikowanego salda.

Ile możemy zyskać na Rachunku Oszczędnościowym? Zakładając, że twoje oszczędności będą w obrocie przez pełne dwa miesiące w okresie promocji, czyli 61 dni, zdeponowane środki w kwocie maksymalnej jaka jest dopuszczana, dadzą ci czysty zysk do nawet 2 tysięcy złotych!

Co się stanie po wygaśnięciu okresu promocyjnego?

W takiej sytuacji będziemy mieli trzy wyjścia: możesz skorzystać z nowej edycji akcji, przenieść oszczędności do innego banku i zaczekać, aż oferta promocyjna ponownie powróci, albo po prostu zostawić swoje oszczędności w banku Santander Consumer Bank.

Depozyty w banku Santander

W ofercie Santander znajdziemy również szeroki wybór lokat, których okres zakładania wynosi od miesiąca do nawet trzech lat. Bardzo korzystna jest tutaj jeden depozyt, czyli Lokata na wcześniej wspomniane nowe środki, która pozwoli złożenie oszczędności aż do kwoty 400 tysięcy złotych.

Rachunek Oszczędnościowy – korzyści

Jedną z najlepszych korzyści takiego konta jest oczywiście możliwość faktycznego oszczędzenia dużej sumy pieniędzy w niedługim czasie. Prowadzenie i założenie rachunku to darmowa usługa, która wymaga jedynie wypełnienia internetowego wniosku. Aby to zrobić będziesz potrzebować tylko dowodu osobistego, telefonu i konta w jakimkolwiek innym banku, wyłącznie po to,

żeby wysłać przelew weryfikacyjny o kwocie jednego złotego, przy czym nawet ta złotówka zostanie ci w późniejszym czasie zwrócona. Jest to naprawdę bardzo szybki, prosty i wygodny sposób założenie rachunku, a takie konto daje nam możliwość dostępu do swoich środków o każdej porze dnia i nocy przez internet.

Swoje środki możesz wypłacać i wpłacać w dowolnym momencie bez limitu i utraty odsetek. Rachunek jest bezpiecznym produktem finansowym i środki ulokowane do równowartości 100 tys. euro gwarantowane są przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Dzięki korzystaniu z tego typu Konta Oszczędnościowego zawsze możemy sprawdzić saldo i aktualne oprocentowanie pieniędzy znajdujących się na naszym rachunku, poznać szczegóły Konta, w tym jego numer Rachunku oszczędnościowego, który zdecydowanie przyda Ci się przy dokonywaniu przelewów z Twojego konta po to,

aby Twoje pieniądze mogły pracować na Twój zysk, możesz również pobrać wyciąg z Rachunku Oszczędnościowego, który łatwo zapiszesz jako pdf, czy w razie nagłej potrzeby wydrukujesz. Masz też opcję zmieniany Rachunku Powiązanego, czyli konta, za pośrednictwem którego przelewasz kolejne pieniądze, aby te oszczędzały dla Ciebie.

Santander Consumer Bank oferuje konto, które możemy uznać za jedne z najwygodniejszych w codziennej obsłudze. Zakładasz pusty rachunek oszczędnościowy i skupiasz się wyłącznie na oszczędzaniu swoich środków. Ponadto, Rachunek Oszczędnościowy pozwala nam na wzięcie udziału w promocji na nowe środki, która jest regularnie odnawiana i możemy z niej korzystać wielokrotnie, przez co nie tracimy czasu na szukanie kolejnych podobnych ofert.

Deixe um comentário

O seu endereço de e-mail não será publicado. Campos obrigatórios são marcados com *